Початок
Новини
Наша гімназія
Наша команда
Прийом до гімназії
Методична робота
Науково-практична робота
Батькам
Наш відпочинок
ПАШ Юнеско
Медалісти гімназії
Гімназія №315 з поглибленим вивченням іноземних мов Юнеско Юнеско

МЕТОДИЧНА РОБОТА

У ПОШУКАХ СВОГО СТИЛЮ

У пошуках свого стилю, своєї системи методичної роботи педколектив пройшов хоча й невеликий, але цікавий шлях, поєднавши традиційне та нове, те, що вже працює багато років, і те, що вперше було створено в нашій школі.

З традиційних, добре відомих форм методичної роботи, увійшли в практику цільові семінари і семінаристи-практикуми, круглі столи та педконференції, наставництво та педагогічні студентські практикуми. Новими методичними формами роботи в школі стали:
1.Тижні представництва методичних об'єднань.
2.Місячники сучасного педагогічного досвіду та молодого вчителя.
3.Предметні фестивалі.

Методичні об'єднання вчителів відмовились від проведення предметних декад і запропонували тижні представництва МО, в ході яких проводяться:
1.Наукові конференції і круглі столи з різноманітною науковою тематикою та проблемами методики виконання.
2.Виставки методичних розробок вчителів МО, ярмарки ідей.
3.Відкриті уроки всіх вчителів МО з наступним обговоренням і розробкою рекомендацій, як із роботи окремих педагогів, так і з напрямків роботи МО.

З метою вивчення досвіду роботи кращих, найбільш досвідчених учителів школи в першій половині року проходить "Місячник майстра педагогічної справи", протягом якого дають відкриті уроки вчителі-методисти, старші учителі, голови МО, проводяться цікаві виховні заходи.

У другій половині року проводиться місячник молодого учителя. Відкриті уроки молодих учителів, обговорення проблем, що виникають у них у процесі роботи в школі, заходу, що допомагають зменшити кількість "білих плям" на тлі методичної підготовки - усе це має місце при проведенні місячника.

ОСВІТЯНСЬКІ ПОДІЇ 2011-2012 Н.Р.

Відповідно до плану роботи Асоціації керівників закладів нового типу України «Відроджені гімназії України» у рамках науково-практичної конференції «Застосування інформаційно-комунікаційних технологій та WEB-ресурсів при реалізації освітніх проектів у закладах освіти інноваційного розвитку м.Києва», за сприяння Університету менеджменту освіти АПН України та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, Головного управління освіти і науки м.Києва, Управління освіти Дарницької районної в м. Києві державної адміністрації 7 грудня 2011 року в гімназії № 315 з поглибленим вивченням іноземних мов відбулася конференція за темою «Застосування інформаційно-комунікаційних технологій та WEB-ресурсів при реалізації світних проектів в гімназії».

У роботі конференції взяли участь директори гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл, навчально-виховних комплексів, працівники інститутів післядипломної педагогічної освіти зі всіх областей України, представник Університету менеджменту освіти АПН України та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, перший заступник начальника Головного управління освіти і науки Челомбітько Вікторія Юріївна, начальник Управління освіти Дарницької районної в м.Києві державної адміністрації Тимченко Сергій Михайлович, директор Дарницького науково-методичного центру Кривоконь Ірина Євгеніївна, представники преси. З привітальним словом до учасників конференції звернулися: президент Асоціації керівників закладів освіти України «Відроджені Гімназії України» Турянський Ярослав Володимирович, директор гімназії №315 Бірюк Олександр Олексійович, начальник відділу засобів навчання відділення засобів навчання та новітніх технологій в освіті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Чуприна Наталія Володимирівна.

Учасникам на досвіді роботи гімназії №315 були представлені можливості застосування інформаційно-комунікаційних технологій задля інноваційного розвитку навчального закладу. З доповідями виступали заступник директора з НВР Бондарчук Ольга Леонідівна та Максимова Наталія Михайлівна. Учасників конференції концертною програмою вітали учні гімназії №315.

ДРУКОВАНІ РОБОТИ ПЕДАГОГІВ ГІМНАЗІЇ

1.автор: Бірюк О.О.
"Лабільність НС в учнів старших класів в процесі навчання" НАУКОВИЙ ЖУРНАЛ "Науковий часопис НПУ ім.. М.П. Драгоманова" Серія 20. Біологія. Київ 2008 р.

2.автор: Захарова М. Ю.
"Корисні поради вчителю англійської мови.", розробки відкритих уроків в 3 - 10-х класах, розробка виховного заходу "Дружня зустріч з учнями гімназії ПАР" журнал та газета "Англійська мова та література " видавництво "Шкільний світ" в 2007 р. - 2008 р.;

3.автор: Ткаченко Н.К.
"Інтерактивні методи навчання на уроках англійської мови", газета "Директор школи" видавництво "Шкільний світ" травень 2008 р.;

4.автор:Євглевська Н.А.
Розробка уроку " Урок узагальнення з теми "Морфологія" ", газета "Українська мова та література в ліцеях і гімназіях "Шкільний світ" 2008 р.;

5.автор: Лубик Р.О.
"Методика навчання дівчат старшого шкільного віку на уроках фізичної культури" газета "Директор школи" видавництво "Шкільний світ" травень 2008 р.;

6.автор: Ромащенко В.П.
"Формування поняття фізичної культури та її головних критеріїв в учня старшої школи" Інформаційно-методичне видання Здоров'я та фізична культура № 1 (97), січень 2008 р.;

7.автор: Ромащенко В.П.
"Методика розвитку силових якостей на уроках фізичного виховання у юноків 10-11-х класів" Інформаційно-методичне видання Здоров'я та фізична культура № 36 (96), грудень 2007 р.;

8.автор: Максимова Н.М.
"Чого вимагає сучасний рівень викладання фізики?" журнал Фізика в школах України, квітень 2008 р.;

9.автор: Максимова Н.М., Ліснічук Н.В.
"Який підручник потрібен сьогодні" журнал Фізика в школах України, травень 2008 р.;

10.автор: Вельмик Л.І.
"Лабільність НС в учнів старших класів в процесі навчання" НАУКОВИЙ ЖУРНАЛ "Науковий часопис НПУ ім.. М.П. Драгоманова" Серія 20. Біологія. Київ 2008 р.

11.автор: Гужва Н.С. (Бессараб Н.С.), Струкевич О.К., Галєгова О.В.

"Історія України. Книжка для вчителя: календарне планування та розробки уроків. 9 клас", видавництво "Грамота" м. Київ, 2009 р.;
12.автор: Гужва Н.С. (Бессараб Н.С.), Струкевич О.К., Галєгова О.В.

"Історія України. Зошит для тематичного оцінювання. 9 клас", видавництво "Грамота" м. Київ, 2009 р.;

13.автор: Максимова Н.М.
"Фізичні диктанти. 7-9 класи" (за новою програмою), видавництво "Ранок " м. Харків, 2010 р.;

14.автор: Максимова Н.М.
"Обдарована дитина. Накази", Журнал "Школа", № 10, жовтень, видавництво "Шкільний світ " м. Київ, 2009 р.

15.автор:: Вижва А.С. (учениця), Пастух Л.М.,
"Статистичне моделювання в природознавстві та медицині", Конкурс науково-технічних проектів INTEL-ТЕХНО Україна, тези робіт, видавництво НТУ України "КПІ", м.Київ,2011

15.автор:: Мищенко М.В. (учениця), Максимова Н.М.
"Шуми. Кольори шуму", Конкурс науково-технічних проектів INTEL-ТЕХНО Україна, тези робіт, видавництво НТУ України "КПІ", м. Київ, 2011 р.

ОФIЦIЙНI САЙТИ